Chip Tuning

Bize Ulaşın: 0 (542) 221 3 221

Neden Demirkıran Ecu da Chip Tuning Yaptırayım?

  • “Daha Güçlü” ve “Daha Ekonomik” bir araç haline getirmek için
  • %100 Müşteri memnuniyeti ilkemiz ile aracınızı TEST edebilme imkanı
  • Hızlı hizmet garantisi ile Demirkıran Ecu  1-2 saat içerisinde Chip Tuning yazılımı hazır hale gelir.
  • Chip Tuning de tecrübemizle aracınızın beyin ünitesine işlem süresince vermiş olduğumuz garanti.
  • İleri teknoloji, uygun ödeme koşulu ve Müşteri Memnuniyeti.
  • Chip Tuning Tüm Yazılım Çözümlerimiz, 15 Gün koşulsuz iade garantisi altındadır.
  • Sizin de aracınızı daha keyifli kullanmanızı sağlıyoruz. Üstelik daha az yakıt tüketerek fabrika ayarları ile chip tuning sonrasındaki farkı görebilirsiniz. Bir daha arabanızdan inmek istemeyeceksiniz.

Chip Tuning, yazılımla yakıt enjektörlerinin püskürtme zamanlamasını ayarlamak ve gerekli hava–yakıt karışımını hazırlama için düzenlenir. Otomobil üreticileri, işletim sistemini yakıt ekonomisi sağlamak, egzozdan çıkan zararlı gazları mümkün olduğunca azaltmak ve motorun dayanıklı olmasını sağlamak maksadıyla planlarlar… bundan dolayı motor üretebileceği en yüksek güçten daha azını üretir..
Chip Tuning motordaki kayıp güçleri geri alır, ortalama %7-8 daha fazla beygir gücü, ortalama %10 daha fazla tork sağlar.. turbo benzinli motorlarda alınan ilave beygir gücü %25-30 civarlarında iken turbo dizellerde bu oran %35-40 dolaylarındadır.. chip tuning ayrıca maksimum tork devrinin biraz daha aşağı çekilmesine de yardımcı olur, motorun düşük devirlerdeki performansını eskisine oranlar büyük oranda arttırır.

 

Chip Tuning Nedir ve Nasıl Çalışır?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte emisyon değerlerinin azaltılması, araçların daha uzun ömürlü ve sağlıklı çalışabilmesi için günümüzde elektronik kontrol ünitesi (E.C.U.) kullanımı otomotiv üreticileri tarafından zorunlu hale gelmiştir. Chip Tuning işlemi, elektronik kontrol ünitesi içinde bulunan bazı paritelerin, müşterinin istekleri ve amaçları doğrultusunda yeniden düzenlenmesidir..

Chip Tuning İşleminin Motora Zararı Var Mı?

Otomobil üreticileri, pazara sundukları araçların motorlarını belirli emniyet katsayıları dahilinde sonsuz ömür hesabı yaparak limitlemekte ve bu araçları dünyanın her yerinde, her koşulda kullanılacak şekilde üretmektedirler. Limitler dahilinde yapılacak bir uygulamanın aracınız için zarardan çok faydasını görebilirsiniz.

İşlem Süresi Ne Kadar?

İşlem süresi, araca ve uygulama tipine göre değişmekte olup, 1 – 3 saat arasında değişebilmektedir.

Chip Tuning Garantiyi Etkiler Mi?

Araca sonradan yaptığınız her uygulama aracınızın garanti kapsamı dışına çıkmasına sebebiyet vermektedir. Pratikte ise yapılan işlem görünmezdir. Bu sebeple aracın hata kayıtları silinirken ve ya benzer durumlarda görülemez.

Serviste Güncelleme Yapıldı Ne Yapacağım?

Günümüz otomotiv firmaları ürettikleri araçlardaki yazılımı iyileştirmek amacıyla güncelleme yoluna gitmektedirler. Bu sebepten dolayı, aracınız üzerinden performans yazılımınız silinmektedir. Güncel yazılımınızı tekrar düzenliyor ve aracınızın alıştığınız gücüne kavuşmasını sağlıyoruz.

Orijinal Yazılıma Dönebilir Miyim?

Uygulama yapılmadan önce aracınızın orijinal yazılımı kendi bünyemizde kayıt altına alınır. Bu sayede istediğiniz zaman aracınızı eski haline getirebilirsiniz.

Hızlı Arama